Language: PL / EN
Language: PL / EN

Jawor Mineral naturalna woda mineralna nagrodzona prestiżowym Certyfikatem Jakości „Doceń Polskie”

Decyzja o wyróżnieniu naszej wody Jawor Mineral zapadła 30 stycznia w Sosnowcu, podczas XXXI atestacji żywności programu promocyjnego „Doceń polskie”, którego patronem honorowym jest Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Nasza woda zdobyła nie tylko certyfikat, ale też tytuł TOP PRODUKT, który jest przyznawany wyłącznie wyróżniającym się artykułom spożywczym (które mogą podczas degustacji  otrzymać 10 pkt. Nasz produkt otrzymał 10/10 punktów.

Celem programu „Doceń polskie” jest promocja wysokiej jakości produktów spożywczych dostępnych na polskim rynku. Ich selekcją, oceną i przyznaniem certyfikatu „Doceń polskie” zajmują się specjaliści zawodowo związani z żywnością i technologią żywienia, którzy tworzą Lożę Ekspertów. Zasiadają w niej m.in. członkowie Klubu Szefów Kuchni. Program „Doceń polskie” ma ogólnopolski charakter:
do atestacji przystępują producenci z całego kraju, oferujący produkty spożywcze różnego typu:
od nabiału i pieczywa, przez mięsa, słodycze, napoje, dania gotowe, mrożonki, półprodukty, na wyrobach marki własnej kończąc.

Godła jakości są przyznawane na czas określony – 24 miesiące. Producent może jednak zgłosić nagrodzoną żywność do ponownego sprawdzenia. Kolejna ocena przebiega na tych samych zasadach:
jej celem jest sprawdzenie, czy produkt nadal spełnia wymogi regulaminu. Jeśli artykuł żywnościowy
raz jeszcze otrzyma wysokie noty, firmy mają możliwość dalszego korzystania z potencjału godła promocyjnego.

Zostaw odpowiedź