Back Logo

Historia

O firmie

Firma Jawor Zdrój powstała w 2018 roku, na bazie istniejącego już zakładu produkcyjnego w miejscowości Jawor. Jawor Zdrój jest firmą ze stuprocentowym polskim kapitałem, z siedzibą biura głównego w Krakowie. Całość produkcji, odbywa się jednak w zakładzie produkcyjnym na Dolnym Śląsku. W Jawor Zdrój stawiamy sobie za cel dostarczanie konsumentom produktów wysokiej jakości przy jednoczesnym poszanowaniu dla środowiska naturalnego. Wydobywamy głębinowo naturalną wodę niskozmineralizowaną w miejscowości Jawor na Dolnym Śląsku i dzielimy się z Wami tym darem natury oferując nasze produkty. Celem Jawor Zdrój jest wspieranie trendu zrównoważonej diety i zdrowego odżywiania. Jesteśmy bardzo mocno związani z miejscowością Jawor, dlatego będziemy kultywować lokalną tradycję oraz promować miasto i jego historię. Ideą Jawor Zdrój i naszego produktu Jawor Mineral jest wspieranie zrównoważonej diety, dlatego chcemy żeby konsumenci wiedzieli jakie właściwości mają składniki zawarte w naszej wodzie. Zależy nam na tym, aby Jawor Mineral była składnikiem Waszej diety ale również żebyście kupowali ją świadomie - wiedząc co pijecie i jak to wpłynie na wasze zdrowie.

 
Ambasador

15 stycznia br. podpisaliśmy umowę ambasadorską na mocy której pierwszym Ambasadorem i twarzą marki Jawor Zdrój jest Aleksander Śliwka - polski siatkarz, grający na pozycji przyjmującego, członek reprezentacji Polski w siatkówce mężczyzn (od kwietnia 2015r) i siatkarz klubu ZAKSA Kędzierzyn - Koźle (od maja 2018r). W roku 2018 zdobył razem z polską reprezentacją Złoty Medal Mistrzostw Świata w Siatkówce Mężczyzn. W tegorocznym finale Pucharu Polski 27 stycznia, w meczu ZAKSA - Jastrzębski Węgiel (3:1) Aleksander otrzymał nagrodę MVP turnieju (Most Valuable Player)

Młody, bo obecne 23 letni Mistrz Świata zaczął swoją przygodę z siatkówką w klubie Spartakus Jawor mając 12 lat. W sezonie 2013/2014 podczas występów w ekipie SMS PZPS Spała, otrzymał tytuł mistrza Młodej Ligi i został najlepszym zawodnikiem rozgrywek. W swojej karierze wywalczył m.in. wicemistrzostwo Europy kadetów i brązowy medal mistrzostw świata w tej kategorii wiekowej.

Historia miasta Jawor

Jawor to miejscowość o historycznych korzeniach sięgających XIII wieku. Nie znamy precyzyjnej daty nadania Jaworowi praw miejskich, ponieważ nie zachował się akt lokacyjny miasta. Faktem jest jednak, że w 1274 r. Jawor stał się stolicą nowego księstwa jaworskiego, które utworzył książę Bolesław II Rogatka. Po latach księstwo to zmieniło nazwę na księstwo jaworsko – świdnickie. Przez długi okres czasu miasto było dziedziczną siedzibą Piastów śląskich. To właśnie na dwór jaworsko – świdnicki przybywali posłowie z całej Europy. A ostatniego księcia – wnuka króla Kazimierza Wielkiego – odwiedzali nawet królowie Węgier – państwa, które w XIV wieku było europejską potęgą gospodarczo – polityczną) Jawor w późniejszym okresie wielokrotnie przeżywał okresy rozkwitu a wyroby jaworskiej szkoły rzemieślniczej, tak jak np. powozy czy pierniki, cieszyły się ogromną popularnością na całym Dolnym Śląsku. Dzisiejsi mieszkańcy Jaworu dobrze znają jego historię i są dumni, że było to niegdyś miasto tętniące życiem o silnej pozycji międzynarodowej.