Back Logo

Historia

O firmie

Firma Jawor Zdrój powstała w 2018 roku, na bazie istniejącego już zakładu produkcyjnego w miejscowości Jawor na Dolnym Śląsku. Nasze główne biuro znajduje się w Krakowie. Jesteśmy przedsiębiorstwem ze stuprocentowym polskim kapitałem, którego działalność opiera się na produkcji i dystrybucji naturalnej wody mineralnej. Bardzo mocno przywiązaliśmy się do pełnego zabytków i ciekawej historii Jawora, dlatego będziemy kultywować lokalne tradycje oraz promować miasto.

Ideą Jawor Zdrój jest wspieranie trendu zrównoważonej diety i zdrowego odżywiania, jak również chcemy, żeby konsumenci wiedzieli jakie właściwości mają składniki zawarte w naszej wodzie. Zależy nam na tym, aby nasza woda była elementem Waszej diety, ale również, żebyście kupowali ją świadomie — wiedząc, co pijecie i jak to wpłynie na Wasze zdrowie.

Stawiamy sobie za cel dostarczanie Wam produktów wysokiej jakości przy jednoczesnym poszanowaniu dla środowiska naturalnego. Naszą wodę wydobywamy głębinowo z podziemnych warstw wodonośnych, dobrze odizolowanych od czynników zewnętrznych. Naturalna izolacja pozwala jej zachować pierwotną czystość, bez zanieczyszczeń chemicznych oraz mikroorganizmów. Dzielimy się z Wami tym darem natury każdego dnia, oferując nasze produkty.


 
Ambasador

15 stycznia br. podpisaliśmy umowę ambasadorską, na mocy której pierwszym Ambasadorem i twarzą marki Jawor Mineral jest Aleksander Śliwka — polski siatkarz, grający na pozycji przyjmującego, członek reprezentacji Polski w siatkówce mężczyzn (od kwietnia 2015r) i siatkarz klubu ZAKSA Kędzierzyn — Koźle (od maja 2018r). W roku 2018 zdobył razem z polską reprezentacją Złoty Medal Mistrzostw Świata w Siatkówce Mężczyzn. W tegorocznym finale Pucharu Polski 27 stycznia, w meczu ZAKSA — Jastrzębski Węgiel (3:1) Aleksander otrzymał nagrodę MVP turnieju (Most Valuable Player).

Młody, bo obecne 23-letni Mistrz Świata zaczął swoją przygodę z siatkówką, w klubie Spartakus Jawor mając 12 lat. W sezonie 2013/2014 podczas występów w ekipie SMS PZPS Spała, otrzymał tytuł mistrza Młodej Ligi i został najlepszym zawodnikiem rozgrywek. W swojej karierze wywalczył m.in. wicemistrzostwo Europy kadetów i brązowy medal mistrzostw świata w tej kategorii wiekowej.

Historia miasta Jawor

Jawor to miejscowość o historycznych korzeniach sięgających XIII wieku. Nie znamy precyzyjnej daty nadania Jaworowi praw miejskich, ponieważ nie zachował się akt lokacyjny miasta. Faktem jest jednak, że w 1274 r. Jawor stał się stolicą nowego księstwa jaworskiego, które utworzył książę Bolesław II Rogatka. Po latach księstwo to zmieniło nazwę na księstwo jaworsko – świdnickie. Przez długi czas miasto było dziedziczną siedzibą Piastów śląskich. To właśnie na dwór jaworsko – świdnicki przybywali posłowie z całej Europy. A ostatniego księcia – wnuka króla Kazimierza Wielkiego – odwiedzali nawet królowie Węgier – państwa, które w XIV wieku było europejską potęgą gospodarczo – polityczną. Jawor w późniejszym okresie wielokrotnie przeżywał okresy rozkwitu a wyroby jaworskiej szkoły rzemieślniczej, tak jak np. powozy czy pierniki, cieszyły się ogromną popularnością na całym Dolnym Śląsku.

Dzisiejsi mieszkańcy Jaworu dobrze znają jego historię i są dumni, że było to niegdyś miasto tętniące życiem o silnej pozycji międzynarodowej.